2016 Sezonuna bomba gibi giren diziler!

arkadaslar_iyidirEylül ayı yaklaşıyor. Uzun bir yaz tatilinden sonra sevdiğimiz diziler birer birer ekrana dönmeye hazırlanıyor. Tabii bu dizilerin yanısıra kalbimizde yer kapmaya hazırlanan yeni diziler de yayına girmeye hazırlanıyor hatta birkaç tanesi ekranlarda boy göstermeye başladı bile! O halde birbirinden iddialı bu dizileri birer birer tanıyalım ne dersiniz?

bodrum-masali1) Bodrum Masalı (Kanal D)
Sezonun en iddialı dizilerinden biri olan ve yayına girdiği andan beri başarılı reytingleriyle göz dolduran Bodrum Masalı’nda Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen gibi usta oyuncuların yanısra Dilan Çiçek Deniz, Alperen Duymaz, Hilmicem İntepe gibi genç yetenekleri de izliyoruz. Konuyu kısaca özetlemek gerekirse birçok otelin sahibi olan Evren Ergüven iflas ettikten sonra eşi Yıldız ve çocukları Ateş ve Su ile Bodrum’a dönmek zorunda kalır. Ellerinde kalan tek şey Bodrum’da küçük bir ev ve Yıldız’ın babasından kalan küçük bir otelin yarı hissesidir. Otelin öbür yarısı Yıldız’ın eski sevgilisi olan Faryalı’ya aittir. Faryalı oteli küçük kardeşi Kelebek ile birlikte işletir. Su ve Ateş alıştıkları zengin yaşamdan farklı bir yaşamın içinde bocalarken Kelebek ve otelde çalışan Aslı ile birlikte yeni maceralara yelken açarlar.

cesur-ve-guzel2) Cesur ve Güzel (Star TV)
Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı Cesur ve Güzel dizisi özellikle hazırlık aşamasıyla basına sıkça konu oldu. Bu iki oyuncunun önce senaristliğini Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’ un yaptığı Siyah Beyaz adlı bir dizide oynayacağı konuşuldu. Daha sonra bu proje, senaristlerin içine sinmediği için sezon ortasına ertelendi. Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ ise senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı Cesur ve Güzel dizisine alındılar. Dizi Ekim ayında başlayacak.

ruzgarin-kalbi3) Rüzgarın Kalbi (Fox TV)
Ağustos ayında yayına giren dizinin başrollerinde Burak Serdar Şanal ve Deniz Baysal var. Tam evlenecekken nişanlısı tarafından aldatıldığını öğrenen Zeynep ile sevgilisini trafik kazasında kaybettikten sonra hayata küsen Rüzgar’ın aralarında gelişen aşk hikayesini konu olan dizi şimdiden büyük ilgi görmeye başladı bile!

babam_ve_ailesi4) Babam ve Ailesi (Kanal D)
Bülent İnal, Ceyda Düvenci ve Ayça Bingölden oluşan iddialı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin oldukça karışık bir konusu var. İşadamı Kemal İpekçi, İstanbul’da karısı Suzan, çocukları Mert ve Çiçek ile imrenilecek bir hayat yaşamaktadır. Öte yandan Kemal İpekçi’nin oğlu Mert’in başından geçen bir olay ile Adana’da kimselerin bilmediği bir ailesi daha olduğu ortaya çıkar. Gençlik aşkı Nilgün ve ikizleri Kadir ile Hasret o güne kadar Adana’da gözlerden uzak yaşamışken, Kemal de yıllarca ikili bir hayat sürmek zorunda kalmıştır. Gerçeklerin ortaya çıkışı her iki ailenin de hayatını değiştirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here