Hem kaliteli hem de uzun ömürlü yataklar!

yatsanSağlıklı bir uyku için kaliteli ve rahat bir uykunun önemi şüphesiz çok büyüktür. Kaliteli yataklarla rahat uyuyanlar gün içinde okul ve iş hayatında daha iyi performans sergiler, daha pozitif bir ruh hali içinde olurlar. Kalitesiz yataklarda uyku bozuklukları yaşayanların ise okul ve iş performansları düşer ve uykusuzluğun getirdiği stres, sinirli ve kaygılı ruh hali, konsantrasyon zorlukları gibi problemler yaşarlar. Dolayısıyla kullanılan yatağın niteliğinin kişinin hayatında büyük bir önemi var.

Tabii yatağınızın uzun ömürlü olması da kalitesini koruması için çok önemli bir etkendir. Bunun için yatağın malzemelerinin dayanıklı olması şarttır. Kullanılan yay malzemeleri, yayların miktarı ve dağılım şekli, süngerin ve dolgunun niteliği dayanıklılık açısından çok önemlidir. Örneğin sünger yataklar kullanılan dolgu süngerinin yoğunluğu oranında daha dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar. Mesela dolguları iç yaylara bağlı olan şilteler şekillerini daha uzun süre korurlar, böyle yataklar daha uzun ömürlü olurlar.

Yatsan da ince işçilik ve kaliteli malzemelerle ürettiği yataklarıyla uzun yıllardır rahatlık sunmaktadır. Yatsan’ın yaylı yatakları yatay pozisyondayken de omurgayı tümüyle desteklemek üzere tasarlanan dayanıklı yay sistemleri ile hem çiftlere yatakta birbirini rahatsız etmeden hareket etme özgürlüğünü veriyor hem de yatağın ömrü daha uzun oluyor. Visco yataklar bedenin şekline ve ağırlığına göre kendini ayarlayabilme özelliğine sahip olan visco hafızalı sünger içeriyor, yatağın üzerindeki baskı kalktıktan sonra yatak tekrar orijinal haline dönüyor. Kan dolaşımını rahatlatıp, uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltarak uyku kalitesini yükseltiyor. Ortopedik özelliğe sahip bu yaysız yatak bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkili oluyor. Lateks yataklarda dolgu malzemesi olarak kullanılan doğal sünger Lateks, kauçuk ağacının yanı sıra doğada bulunan birçok bitkinin salgıladığı, hava ile karşılaştığında katılaşan bir bitki özütü. Belirli işlemlerden sonra köpüğe dönüştürüldüğü için esnek ve darbe emici. Kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkiye sahip. Hareketli bağımsız bloklar sayesinde çiftlerin yatakta dönmesinden rahatsız olmadan uyunabiliyor.

1974 yılından beri uyku konforunu yükselten çözümler sunan Yatsan’ın Alex kategorisindeki ürünler ise, geliştirdiği yeni akıllı alez teknolojileriyle sağlıklı uyku için en ideal ortamı hazırlıyor. Firmanın büyük bir özenle ürettiği yatak koruyucu alezler yıpratıcı etkenlerin önüne geçerek yatağın ömrünü uzatıyor. Yatsan yatak koruyucu alezler ve yastık alezleri neme, suya ve zararlı maddelere karşı koruyucu teknolojilerle donatılmış durumda. Yatsan alez ürünleri içinde özellikle Dream Alez yuvarlak şekli ve görkemli görünüşüyle büyük beğeni topluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here