Star Wars Episode VIII’in ismi açıklandı!

2015 Aralık ayından beri tüm dünyada yeniden Star Wars fırtınası esmeye başladı. Star Wars Episode VII: The Force Awakens filminin gösterime girmesiyle gencinden yaşlısına milyonlarca insan yeniden Star Wars ile yatıp Star Wars ile kalkmaya başladı. Her ne kadar serinin eski ve fanatik hayranları The Force Awakens’i, konusu A New Hope’a fazla benzediği için yerden yere vursalar da önümüzdeki yıllarda gösterime girecek devam filmleri heyecanla bekleniyor.

Nihayet 15 Aralık 2017’de gösterime girecek olan Star Wars Episode VIII’in resmi adı belli oldu. Film The Last Jedi adını taşıyacakmış. Bu nedenle serinin fanatik hayranları şimdiden türlü spekülasyonlara başladılar bile. Son Jedi ne demek Luke Skywalker’ı mı kastediyorlar yoksa Rey’i mi? Bu filmde Luke ölecek mi yoksa? Aslında Jedi kelimesi hem tekil hem de çoğul olarak kullanılıyormuş yani “son Jediler” anlamına da gelebilirmiş…. ve daha neler neler diyorlar. Hatta duyurunun kırmızı renkli bir Star Wars logosuyla yapılmasına bile türlü yorumlar getiriyorlar. Filmin ilk resmi fragmanları baharda yayınlanacakmış, o zamana dek dedikodular tüm hızıyla sürecek gibi görünüyor.

The Last Jedi filminin yönetmen ve yazarı Rian Johnson, yapımcıları Kathleen Kennedy ve Ram Bergman, baş yapımcıları da J.J. Abrams, Jason McGatlin ve Tom Karnowski.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here