Kinoa Nerede Satılır?

Kinoa, yoğun bir protein deposu olması ile adında sıkça söz ettirmeye ve sıklıkla kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda pirinç ile buğdayın alternatifi olarak tüketilmektedir. Üretimi esnasında su ve gübre problemi olmamakta, pirinçten iki kat fazla protein içermekte ve her türlü toprağa uyum sağlamaktadır.

Kinoa Bitkisi Nerede Bulunur?

Özellikle insan sağlığı için oldukça faydalı olan kinoa nerede satılır? sorusu, almak isteyenler için merak konusu olmuş durumda. Kinoa bitkisi büyük marketlerde satıldığı gibi online alışveriş sitelerinde de bulunmaktadır. Bu bitkinin 100’den fazla çeşidi bulunmaktadır ve ticari olarak satılan siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 türü vardır. Ülkemizde genel anlamda beyaz olanı satılmaktadır.

Kinoa Bitkisinin Tüketimi

Kinoa, şimdilerde diyet yapanların göz bebeği. Bundan dolayı da pek çok şekilde tüketilmeye başlandı. Pilavı, salatası, haşlaması ve yemeği yapılabilir. Alternatif tarifleri mevcuttur. Satın alınan paketlerin üzerinde ise birkaç kinoa tarifi yer almaktadır.

Kinoa nerede satılır, güvenli bir şekilde kinoayı nasıl alabilirim gibi kafanızı kurcalayan sorular varsa; www.dogaevinizde.com sitesine göz atabilir, birçok kinoa çeşidini bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here