SSD Harddisk

Veri saklama alanında son teknoloji olan ssd harddisk yani “solid state disk” teknolojisi Samsung tarafından geliştirilen, bildiğimiz hdd harddisk teknolojisini tarihe karıştıracak bir gelişme.

Klasik veri depolama aygıtlarına göre %150’lik gibi oldukça yüksek bir oranla daha iyi bir performans sağlayan ssd harddisk teknolojisi, 57 MB veri okuma hızı ve 32 MB veri yazma hızı ile bildiğimiz hdd harddisklerin 2 katından daha fazla bir performansa sahip. Yani bilgisayarın açılma hızı eskiye göre daha hızlı olmaktadır. Ssd harddisk teknolojisinde geleneksel hdd harddisklerdeki gibi motor, disk ve okuma başlığı gibi elemanlar bulunmamakta. Bu sayede okuma, yazma ve veri aktarımı sırasında harcanan süre oldukça azalmakta. Ayrıca ssd hardsiklerde hareketli parçaların olmaması sayesinde gürültüsüz çalışmasını sağlamakta. Düşük güç tüketimi sayesinde de aşırı ısınma sorunu ortadan kalkmakta.

Ssd Harddisk Fiyatları

Bilişim sektöründe hızla yerini almaya başlayan ssd harddisk teknolojisi hem teknoloji marketlerde hem de online alışveriş yapabileceğiniz yerlerde kolayca ulaşılabilmekte. https://www.incehesap.com/ssd-harddisk-fiyatlari/adresi üzerinden vereceğiniz siparişler kısa süre içerisinde adresinize teslim edilmektedir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKot Kumaşından Etek
Sonraki İçerikGömlek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here